...

Fibryna bogatopłytkowa I-PRF – głęboka przebudowa i regeneracja skóry właściwej

Podanie fibryny bogatopłytkowej pobudza naturalne procesy regeneracji skóry... bo piękno masz we krwi! 

Zobacz jak wygląda zabieg fibryny bogatopłytkowej

Film przedstawia regenerację skóry okolicy oczu

O zabiegu

Fibryna bogatopłytkowa, podobnie jak osocze bogatopłytkowe, to substancja zaliczana do tzw. krwiopochodnych preparatów autologicznych. Znajduje się w nich duża ilość różnego rodzaju czynników wzrostu i związków powodujących stymulację podziałów komórkowych i powstawanie tkanek.

Ponadto pobudzają one procesy angiogenezy, czyli tworzenia nowych naczyń krwionośnych. Dzięki temu pobudzane są procesy regeneracyjne skóry, czego efektem jest poprawa jej jędrności i napięcia, co skutkuje odmłodzeniem wyglądu. Jest to metoda w stu procentach bezpieczna, ponieważ wykorzystuje się w niej własną krew pacjenta, z której bezpośrednio otrzymuje się preparat.

Fibryna bogatopłytkowa różni się od osocza bogatopłytkowego tym, że ma usieciowaną, trójwymiarową strukturę. Dzięki temu płytki krwi w niej zawarte przez dłuższy czas są stymulowane do wydzielania czynników wzrostu mających zbawienny wpływ na skórę. Oddziaływanie fibryny bogatopłytkowej na tkanki odbywa się w oparciu o dwa podstawowe mechanizmy.

Po pierwsze, dzięki zawartości dużej ilości czynników wzrostu, pobudza różnego rodzaju procesy regeneracyjne na tkanki. Dzięki temu odnoszony jest szereg korzyści w zakresie poprawy jędrności, witalności oraz zdrowia tkanek (na przykład skóry).

Drugi mechanizm to wpływ płytek krwi, czyli trombocytów, które poza swoją oczywistą funkcją zapewniania prawidłowej krzepliwości krwi, również wydzielają znaczne ilości czynników wzrostu, przez co dodatkowo wspomagają działanie tych czynników, które już są obecne.

Zasady działania

Fibryna komórkowa I-PRF podana miejscowo do tkanek natychmiast wypełnia wolne przestrzenie w ich obrębie. Dzięki powstającej w ten sposób strukturze przestrzennej, znajdujące się w sieci płytki krwi, krwinki białe oraz komórki macierzyste są powoli uwalniane z macierzy fibrynowej stymulując proces odnowy tkanek, komórek i naczyń krwionośnych.

Strukturalna fibryna S-PRF to w praktyce autologiczny opatrunek wykorzystywany do budowy szkieletu dla nowo tworzonych tkanek miękkich i kości oraz ułatwiający przemieszczanie się czynników wzrostu w miejsca wymagające odbudowy.

Fibryna bogatopłytkowa daje natychmiastowy efekt wypełnienia, widoczny tuż po zabiegu. W ciągu kolejnych tygodni jej składniki regenerują tkanki od wewnątrz, inicjują naturalne procesy naprawcze naszej skóry oraz stymulują fibroblasty do wytwarzania nowego kolagenu. Zabieg jest autologiczny, wykorzystuje naturalne procesy organizmu, nie wywołuje powikłań.

Wskazania

  • fotostarzenie skóry
  • wiotkość skóry (elastoza), zmarszczki
  • suchość i rogowacenie skóry
  • uszkodzenie sprężyste macierzy pozakomórkowej skóry
  • terapia uzupełniająca po zabiegach laserowych
  • rany, oparzenia
  • łysienie, wypadanie włosów
  • blizny

Piękno masz we krwi - sprawdź na własnej skórze!

Zadzwoń do nas pod numer 733 943 008 lub umów się na wizytę online.

Zadzwoń

Zobacz co jeszcze możemy dla Ciebie zrobić:

Konsultacja lekarska

Konsultacja lekarska

PROFHILO – poprawa owalu twarzy

PROFHILO – poprawa owalu twarzy

Aquashine – nawilżenie i rozjaśnienie

Aquashine – nawilżenie i rozjaśnienie

Botoks – likwidacja zmarszczek

Botoks – likwidacja zmarszczek

Zainteresowana/y? Zadzwoń do nas pod numer 733 943 008 lub zarezerwuj wizytę online

Umów się na wizytę