...

RF mikroigłowy w walce o jakość Twojej skóry

Radiofrekwencja mikroigłowa (RF mikroigłowy frakcyjny) to połączenie dwóch skutecznych metod terapeutycznych, czyli mikronakłuwania z działaniem fali radiowej.

Zabieg polega na mikrouszkodzeniu skóry igłami wraz z punktowym silnym podgrzaniem jej głębszych warstw za pomocą bipolarnego prądu.

Wykonywany jest przy użyciu jednorazowych kartridży, wyposażonych w specjalne igły, które są mikroelektrodami dla fali radiowej. Rodzaj kartridża i zastosowanych igieł zależny jest od wskazań oraz okolicy zabiegowej.

Nasze urządzenie wyposażone jest w kartridże z 25 igłami izolowanymi lub półizolowanymi oraz 64 igłami półizolowanymi.

W igłach nieizolowanych fala radiowa przepływa przez całą długość igły, dzięki temu działamy jednocześnie we wszystkich warstwach skóry. Wskazania do ich użycia obejmują lifting, napięcie, poprawę struktury skóry twarzy.

W igłach półizolowanych fala radiowa działa na samym zakończeniu igły, co czyni zabieg niezwykle skutecznym, pozwala na użycie bardzo wysokich energii bez ryzyka oparzenia naskórka. Wykorzystujemy je do pracy na twarzy i ciele w celu niwelowania blizn, blizn potrądzikowych i rozstępów.

Podczas nakłuwania skóry na odpowiednio dobraną głębokość, przez igłę przechodzi prąd o częstotliwości fali radiowej, fale radiowe zmieniają się w tkankach w energię termiczną, co powoduje mocne podgrzanie wszystkich warstw skóry. Obecne włókna kolagenowe obkurczają się. W efekcie następuje natychmiastowa poprawa napięcia skóry.

Dochodzi także do zastymulowania fibroblastów, czyli komórek produkujących kolagen i elastynę do samoczynnej odbudowy i regeneracji, co z czasem prowadzi do powstania nowych włókien kolagenowych, odmłodzenia i ujędrnienia. Skóra staje się gęstsza i bardziej elastyczna.

Efekty zabiegu możemy podzielić na te natychmiastowe i długofalowe.

Bezpośrednio po zabiegu, skóra ulega silnemu napięciu, owal twarzy się poprawia, linie mimiczne stają się mniej widoczne, struktura skóry mocno się wygładza. Natomiast w okresie od kilku do kilkunastu tygodni po zabiegu następują procesy naprawcze. Dochodzi do wytworzenia nowych włókien kolagenowych w skórze. Właśnie dzięki tej odbudowie uzyskujemy trwałe działanie przeciwstarzeniowe.

 

galeria
galeria
galeria
galeria
galeria
galeria
galeria

Umów się
na pierwszą wizytę

Zadzwoń do nas pod numer 733 943 008 lub umów się na wizytę online.

Zadzwoń