...

Wybór kosmetologa: płyn micelarny, mleczko czy olejek?

Dobre oczyszczenie skóry to fundament dalszej pielęgnacji. Niejednokrotnie po ciężkim dniu, marzymy tylko o tym, aby zmyć makijaż i położyć się spać – wtedy pojawia się pytanie – jakiego produktu użyć?

 

Na rynku dostępnych jest wiele możliwości – od olejków do mycia twarzy, emulsji, balsamów, żeli, po płyn micelarny i pianki. Co wybrać? Co dla mojej skóry będzie odpowiednie?

 

Wybierając dla siebie produkt do demakijażu, warto zwrócić uwagę na:

  1. rodzaj skóry – do cery tłustej lub mieszanej, ze skłonnością do wyprysków, lepiej postawić na kosmetyk o żelowej formule. Do skóry suchej, podrażnionej lub delikatnej doskonałym wyborem będą olejki, mleczka lub pianki.
  2. rodzaj kosmetyków – delikatny płyn do demakijażu bez problemu zmyje zwykły, dzienny makijaż, do kosmetyków wodoodpornych zalecamy sięgnąć po specjalny środek dokładnie o takim przeznaczeniu,
  3. skład produktu – kosmetyki zawierające w swoim składzie alkohol nie nadają się do delikatnej lub naczynkowej skóry. Z kolei środki na bazie olejków będą zatykać pory posiadaczek cery tłustej lub mieszanej. 

 

Pamiętaj również o tym, że oczyszczanie skóry powinno składać się z dwóch etapów:

  1. Pierwszym etapem powinien być produkt, który zmyje powierzchownie makijaż, czy też sebum z naszej skóry.
  2. Następnie powinniśmy użyć produktu myjącego, który dogłębnie oczyści naszą skórę – dobór preparatu oczywiście według potrzeb i rodzaju skóry.
galeria
galeria

Umów się
na pierwszą wizytę

Zadzwoń do nas pod numer 733 943 008 lub umów się na wizytę online.

Zadzwoń