...

Medycyna estetyczna… co to takiego?

Medycyną estetyczną nazywamy dział medycyny należący do estetologii medycznej. Medycyna estetyczna zyskała ogromną popularność na całym świecie i z każdym dniem grono jej zwolenników powiększa się jeszcze bardziej. Cel, który jej przyświeca, to poprawa atrakcyjności ciała człowieka, a zarazem zapewnienie wysokiej jakości życia. Zabiegi z medycyny estetycznej pozwalają zlikwidować lub maksymalnie ukryć niedoskonałości o różnym podłożu, z którymi nie chcemy żyć. Pokusa zachowania młodej, gładkiej skóry i poprawienia swojej atrakcyjności fizycznej sprawia, że medycyna estetyczna swoje działania opiera w dużej mierze na profilaktyce starzenia się skóry. Jeszcze do niedawna zabiegi cieszyły się największą popularnością wśród kobiet, jednak z biegiem czasu coraz chętniej zaczęli również korzystać panowie.

Najpopularniejsze zabiegi z zakresu medycyny estetycznej to:

Mezoterapia igłowa

Mało inwazyjny zabieg, polega na zrobieniu niewielkich iniekcji śródskórnie albo płytko podskórnie podając substancje nawilżające wzbogacone o witaminy i aminokwasy.

Powiększenie ust

Usta stają się pełniejsze, bardziej nawilżone, jędrniejsze oraz zyskują jednolity koloryt. Zabieg umożliwia nie tylko powiększenie zbyt małych warg, ale też skorygowania linii ust czy podniesienia opadniętych kącików.

Botoks

Toksyna botulinowa ma działanie relaksujące na nasze mięśnie, uzyskujemy efekt wygładzenia zmarszczek mimicznych. Zabieg ten jest niezwykle skuteczny w likwidowaniu zmarszczek z okolicy czoła i oczu. Poza wygładzaniem zmarszczek, botoks stosuje się również w przypadku leczenia migreny, bruksizmu czy nadpotliwości.

Wolumetria

To modelowanie konturów twarzy za pomocą wypełniaczy z kwasu hialuronowego czy kwasu polimlekowego, mające na celu skorygowanie lub przywrócenie właściwego kształtu twarzy i nadania jej harmonijnego wyglądu. Wolumetria pozwala powstrzymać oznaki starzenia skóry związane z utratą objętości, wypełnić zapadnięte policzki i podnieść owal twarzy.

galeria
galeria
galeria
galeria
galeria
galeria
galeria
galeria
galeria
galeria

Umów się
na pierwszą wizytę

Zadzwoń do nas pod numer 733 943 008 lub umów się na wizytę online.

Zadzwoń