...

Depilacja laserowa w domu i gabinecie – czy to na pewno TEN SAM zabieg?

Depilacja laserowa jest sposobem pozbycia się niechcianego owłosienia, podrażnień i wrastających włosków. Z tego powodu coraz więcej kobiet i mężczyzn zaczyna korzystać z tej metody w gabinecie kosmetologicznym.

Na rynku dostępnych jest też wiele urządzeń pozwalających wykonać sesję zabiegów fotodepilacji w warunkach domowych. Czy urządzenia do użytku domowego są tak samo skuteczne jak profesjonalne lasery gabinetowe?

Różnica pomiędzy zabiegiem domowym, a gabinetowym jest dość duża, ponieważ urządzenia domowe wykorzystują technologię IPL, która nie usuwa całkowicie cebulek włosów, a tylko znacząco je osłabia. Efektem jest gładka skóra utrzymująca się od dwóch do pięciu tygodni. Po tym okresie owłosienie pojawia się ponownie. Porównując do maszynki efekty są i tak o wiele bardziej zadowalające.

Lasery stosowane w gabinetach wytwarzają wiązkę, która trafia bezpośrednio do macierzy włosa. Efektem jest skuteczne i trwałe zniszczenie cebulki włosa. Depilacja laserowa w gabinecie zazwyczaj wiąże się z serią od 6 do 9 zabiegów. Jedna procedura usuwa około 20% włosków z danego obszaru.

Jeden i drugi zabieg jest w stanie zapewnić efekt gładkiej skóry, natomiast domowy IPL nie pomoże uzyskać długotrwałych rezultatów. Dodatkowo zabiegi trzeba wykonać samodzielnie i może być to problematyczne w niektórych okolicach.

galeria
galeria
galeria
galeria

Umów się
na pierwszą wizytę

Zadzwoń do nas pod numer 733 943 008 lub umów się na wizytę online.

Zadzwoń