...

Codzienna pielęgnacja – od czego zacząć?

Codzienna pielęgnacja twarzy krok po kroku… 

Pielęgnacja twarzy może się różnić w zależności od typu cery, jednak prawidłowe dbanie o skórę ma kilka uniwersalnych etapów których warto się trzymać. Są to: oczyszczanie, ochrona, nawilżanie i złuszczanie. 

Jednym z najważniejszych elementów jest odpowiednie oczyszczanie skóry. Powinno być delikatne ale bardzo skuteczne. Najlepiej do tego celu używać produktów które łączymy z wodą (żele, pianki, emulsję) o prawidłowym pH i łagodnym działaniu. Zbyt agresywne środki myjące mogą doprowadzić do podrażnienia i przesuszenia. 

Kolejnym etapem jest nawilżanie którego potrzebuje każda skóra – nawet tłusta czy trądzikowa. Produkt nawilżający zapobiega utracie wody z naskórka a jego komponenty lipidowe obudowują naszą naturalną barierę ochronną. Dzięki temu skóra jest w stanie harmonii – nie przesusza i nie przetłuszcza się nadmiernie. Jest ukojona, gładka i promienna.

Ochrona przeciwsłoneczna to również obowiązkowy element pielęgnacji dla każdej skóry. Filtry chronią nas przed szkodliwym działaniem promieniowania UV – nowotworami skóry, szybszym starzeniem, powstawaniem i utrwalaniem przebarwień oraz utratą jędrności. 

Pozbywanie się martwego naskórka nazywamy złuszczaniem. Powinno ono odbywać się regularnie, ale nie codziennie. Możemy wykorzystać do tego celu peelingi (enzymatyczne, grubo lub drobnoziarniste), ale również substancje które maja właściwości złuszczające – kwasy czy retinol. Pozwala to na lepsze przenikanie składników aktywnych, co zwiększa ich skuteczność. Dodatkowo peelingi zwiększają przepływ krwi, powodując lepsze odżywienie skóry.

galeria
galeria
galeria

Umów się
na pierwszą wizytę

Zadzwoń do nas pod numer 733 943 008 lub umów się na wizytę online.

Zadzwoń