...

Nadmierne wypadanie włosów

Zawsze pragnęłaś doskonałej sylwetki, ale mimo ćwiczeń i diety tkanka tłuszczowa na udach zdaje się niemal nie znikać? W takich przypadkach warto pomyśleć nad skorzystanie z zabiegów medycyny estetycznej. Sięgnij po idealną sylwetkę za sprawą zabiegów wyszczuplania ud!

 

Jakie są przyczyny nadmiernego wypadania włosów?

Najczęstszą przyczyną wypadania włosów są czynniki zewnętrzne i niewłaściwa pielęgnacja: tarcie głowy o poduszkę, zbyt mocne rozczesywanie, farbowanie, źle dobrane kosmetyki, stylizacja prostownicą lub suszarką.Inne powody, za sprawą których dochodzi do nadmiernej utraty włosów są:

  • stres, zmęczenie
  • nieodpowiednia dieta
  • niski poziom żelaza
  • choroby skóry – grzybica skóry, łuszczyca, łojotokowe zapalenie skóry, atopowe zapalenie skóry
  • zaburzenia hormonalne – niedoczynność tarczycy, zespół policystycznych jajników (PCOS)
  • choroby ogólnoustrojowe – cukrzyca, choroby nowotworowe
  • po ciąży – w wyniku spadku poziomu estrogenu

 

Mezoterapia igłowa i karboksyterapia – zabiegi, które hamują łysienie

Mezoterapia igłowa to jedna z najbardziej skutecznych metod leczenia wypadania włosów. Zabieg polega na wstrzykiwaniu w skórę głowy specjalnych preparatów odżywczych – koktajli z witamin, minerałów, aminokwasów i wyciągów roślinnych. Mikrourazy, które powstają na skutek nakłuć, pobudzają proces regeneracji. Dzięki zabiegom mezoterapii igłowej na skórę głowy:
polepsza się ukrwienie skóry głowy i następuje stymulacja cebulek włosów do wzrostu.
mezoterapia igłowa nie tylko hamuje utratę włosów, ale sprawia, że odrastają nowe.
Zabieg osoczem bogatopłytkowym jest podobną metodą. Od mezoterapii igłowej odróżnia je użyty preparat – osocze bogatopłytkowe pozyskane z własnej krwi. Jest to autologiczny, naturalny i bezpieczny materiał, który wstrzyknięty w skórę głowy, silnie pobudza procesy naprawcze. Zabieg polecany jest osobom: